En Uygun Kiev Uçak Bileti Nasıl Bulunur

 

Birçok faktörün fiyat değişikliğine yol açtığı Kiev uçak biletinizi, en uygun fiyata bulacağınız adres Pegasus Hava Yolları ve Ukrayna Hava Yolları'nın Ankara Kiev direkt uçuşudur, İstanbul Kiev uçuşları için ise Ukraine International Airlines ve Türk Hava Yolları firmalarını tercih edebilirsiniz. Uygun fiyata bir Kiev uçak bileti bulmak için rezervasyon zamanı oldukça önemli. Genellikle, seyahat tarihinden 15 ya da 20 hafta önce rezervasyon yaptırmak büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak Türkiye - Kiev rotası gibi bazı uçuşlarda, uçak bileti fiyatları seyahat tarihinden 18 hafta önce yüksek olurken, 5 hafta önce fiyatlar %15 düşmektedir. Rotalara göre farklılık gösterebilen uygun rezervasyon zamanı için fiyatları devamlı takip etmenizi öneriyoruz.

 

Kiev`e Aktarmasız Uçabileceğiniz Hava alanları

 

Türkiye`den Kiev `e aktarmasız uçuşlar; Ankara Esenboğa, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Hava alanlarından gerçekleşmektedir. Ayrıca Antalya Hava alanı`ndan da, yaz sezonunda Kiev yönüne direkt uçmak mümkün. Türkiye`den Kiev`e aktarmasız uçuş süresi ortalama 2 saat sürmektedir. Farklı bağlantı noktalarının kullanıldığı aktarmalı uçuşlar da, Türkiye`nin diğer şehirlerini, biraz daha uzun süren bir yolculukla da olsa, Kiev`e bağlamaktadır. Kiev`e uçan hava yolları; Ankara'dan aktarmasız Pegasus ve Ukraine International Airlines, İstanbul ve Antalya` dan Ukraine International Airlines şirketi Kiev`e aktarmasız uçuşlar gerçekleştirirken, Türk Hava Yolları İstanbul`un iki hava alanından olmak üzere, Kiev`e en yoğun uçuş düzenleyen hava yolu şirketidir. Türkiye`den Kiev yönüne, aktarmasız uçan 3 Hava yolu şirketine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

 





Kiev Hava Alanları

 

 

Kiev`de hava trafiğine cevap veren iki hava alanı bulunmakta, İstanbul kalkışlı tüm uçuşlar Borispol Hava alanı`na gerçekleşmektedir. Borispol Hava alanında üç terminal kullanılmaktadır. İstanbul'dan gerçekleşen uçuşlar, en büyük terminal olan D Terminaline inmektedir. Hava alanı,  yaklaşık olarak 30-33 km mesafede bulunan şehir merkezine, geniş bir kara yolu ağı ile bağlanmaktadır. Ankara kalkışlı bazı uçuşlar Zhulyany (Julyana) Hava alanı`na gerçekleşmektedir. Zhulyany Hava alanında iki terminal kullanılmaktadır. Ankara'dan gerçekleşen uçuşlar, en büyük terminal olan A Terminaline inmektedir. Hava alanı, yaklaşık 7-9 km mesafede bulunan şehir merkezine, kara yolu ile bağlanmaktadır. Tüm misafirlerimiz için Borispol ve Zhulyany Hava alanlarından karşılama ve çift yönlü transfer tamamen ücretsizdir.